سوغاتی های خوشمزه شیراز

1-مسقطی شیراز

مسقطی یک نوع شیرینی خوشمزه است که در غالب حلوا درست می شود و انواع مختلف آن را می توان در استان های دیگر مشاهده کرد. مسقطی شیراز که یکی از شیرینی های پرطرفدار در کل ایران است اولین سوغات پرطرفدار استان فارس به شمار می رود. این شیرینی که از تزئینات زیادی برخوردار است از ترکیب نشاسته ، شکر و زعفران به وجود می آید و معمولا روی آنها با آجیل ، گلپر و بادام زمینی تزئین می شود.

2-یوخه

دومین سوغات مشهور استان فارس یوخه است که در زبان دلنشین شیرازی به کاک شهره است . این شیرینی دلچسب که از چند لایه خمیر نازک ساخته می شود از پودر شکر و دارچین به عنوان طعم دهنده در آن استفاده می شود.

3-کلوچه شیرازی

 

کلوچه ها که از سوغات های منحصر به فرد استان فارس می باشد کاملا با سایر کلوچه ها استان های دیگر متمایز است. این کلوچه ها که از ابعاد کوچکی برخوردار هستند به نان برنجی شیراز معروف هستند.

4-بادام سوخته

این خوردنی خوشمزه محبوبیت بسیاری در میان توریست های این شهر دارد که برای تهیه آن بادام ها را با آب  شکر به مدت چند دقیقه می جوشانند تا علاوه بر طعم خوش از ظاهر جذابی نیز برخوردار شوند.

5-فالوده شیرازی

این فالوده که مخصوص شهر شیراز است یک خوردنی بسیار خوشمزه می باشد که در هوای گرم تابستان خنکی دلچسبی را به طرفداران آن می دهد.

6-حلوای شیرازی

7-عرقیات

استان فارس که مملو از گیاهان دارویی است عرقیات خوشمزه و مفیدی از قبیل بهار نارنج، نسترن، بیدمشک و گلاب دارد که برای تهیه آن ها از عصاره این گیاهان استفاده می کنند.

 

 

 

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

× پاسخگویی آنلاین